fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sanders wkręcony przez Rosjan. Podszyli się pod Gretę

AFP
Ubiegający się o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych Bernie Sanders stał się celem żartu rosyjskich komików. Podali się za Gretę Thunberg i poinformowali polityka Demokratów, że chcą wspierać jego kampanię.

Pomysłodawcami żartu byli dwaj Rosjanie Władimir Kuzniecow i Alexiej Stoliarow. Wcześniej w podobny sposób w swoich filmach wkręcali inne znane osoby.

Rozmowa z Sandersem odbyła się na początku grudnia, jednak duet komików dopiero po sukcesach polityka w Iowa i New Hampshire postanowił umieścił materiał w internecie.

W nagraniu nieznana kobieta udaję Gretę Thunberg, a Stoliarow gra jej ojca, Svante. Oferują oni swoje wsparcie kampanii mężczyźnie, który przedstawia się jako Sanders. Polityk z zadowoleniem przyjmuje propozycję.

78-letni Sanders zasugerował, że "Greta" powinna publicznie poinformować o swoim poparciu, a następnie powinni razem pojawić się na wydarzeniu w Stanach Zjednoczonych.

"Greta" zaproponowała również, że nagra utwór hip-hopowy o Sandersie. Mieliby w nim pojawić się Billie Eilish i Kanye West. Sanders odpowiada, że to wspaniały pomysł. Na tym chciał zakończyć rozmowę, jednak podstawiona kobieta informuje go, że wybiera się do Rosji, dlatego potrzebuje rady, jak się tam zachować.

Sanders odpowiedział, że powinna na siebie uważać, bo może zostać wykorzystana do celów PR-owych. - O ile mi wiadomo, Rosja i Putin są bardzo źli w kwestii zmian klimatycznych. Mają dużo ropy, a ona jest ważna dla ich gospodarki, zarabiają na niej dużo pieniędzy - wyjaśnia.

W dalszej części "Greta" mówi, że Sanders został wynajęty przez KGB w 1988, gdy odwiedził Rosję i od tego czasu jest uśpionym agentem. - Czas się obudzić i wypełnić swoją misję, zostać prezydentem USA i budować komunizm, pracować dla Rosji - mówi. Po tych słowach Sanders odkłada słuchawkę.

Kuzniecow powiedział, że rozmowa z Sandersem była tylko jedną z wielu, które przeprowadzili ze znanymi politykami. - Nazwisko Thunberg otwiera wszystkie drzwi. Wszyscy, od prezydentów po sprzątaczki, są gotowi do rozmowy z Gretą - powiedział Stoliarow.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA