fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump atakuje Bidena. "Wiedział jak całować tyłek Obamy"

AFP
- Chcą wymazać wasze głosy, jakby nigdy nie istniały - mówił prezydent USA Donald Trump na wiecu w Minnesocie. Był to pierwszy wiec, w którym Trump wziął udział od czasu wszczęcia śledztwa ws. impeachmentu prezydenta przez Demokratów w Izbie Reprezentantów.

- Oni (Demokraci) wiedzą, że nie mogą wygrać wyborów w 2020 - mówił Trump. - Więc rozpoczynają szalony impeachment, polowanie na czarownice - dodał.

Trump stwierdził jednocześnie, że próba obalenia go w drodze impeachmentu doprowadzi do reakcji Amerykanów przy urnach wyborczych "jakiej nigdy dotąd nie widziano w historii USA".

W czasie wiecu Trump zaatakował też swojego najpoważniejszego rywala, byłego wiceprezydenta USA w czasach prezydentury Baracka Obamy, Joe Bidena oraz jego syna Huntera. Zdaniem Trumpa Hunter jest "nieudacznikiem" (ang. loser), a Biden był dobrym wiceprezydentem bo wiedział "jak całować tyłek Baracka Obamy".

- Przez następne trzynaście miesięcy będziemy walczyć angażując w walkę nasze serca i nasze dusze i wygramy we wspaniałym stanie Minnesota w 2020 roku - zapowiedział Trump.

Prezydent stwierdził, że w wygraniu wyborów prezydenckich w tym stanie pomoże mu fakt, iż wcześniej w jednym z okręgów tego stanu wybrano do Kongresu Demokratkę Ilhan Omar, znaną ze swojej krytyki pod adresem Trumpa (zwłaszcza jego polityki imigracyjnej).

- Kongresmenka Omar jest nienawidzącą Ameryki socjalistką - stwierdził Trump. - Jest jednym z powodów, dla których wygram, Partia Republikańska wygra w Minnesocie za 13 miesięcy - dodał.

Od momentu objęcia przez Trumpa prezydentury poparcie dla niego w Minnesocie zmniejszyło się o 14 punktów procentowych - wynika z ostatniego sondażu ośrodka badania opinii Morning Consult.

Źródło: Time.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA