fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Donald Trump wzmacnia teorie spiskowe w sprawie śmierci Epsteina

AFP
W pierwszej reakcji na doniesienia o śmierci oskarżonego o przestępstwa seksualne finansisty Jeffreya Epsteina, prezydent Donald Trump zamieścił na swoim profilu na Twitterze wpis, który zawiera teorie spiskowe.

Jeffrey Epstein, miliarder, któremu groziły federalne zarzuty o przestępstwa seksualne, handel ludźmi i stręczycielstwo, popełnił samobójstwo w celi na dolnym Manhattanie w Nowym Jorku. Śledztwo ws jego śmierci wszczęły Departament Sprawiedliwości oraz FBI.

Na profilu prezydenta Trumpa na Twitterze pojawił się wpis, w którym jeden z użytkowników przypominał, że czołowi Demokraci, w tym Bill Clinton pojawiali się na "wyspie pedofilii" Epsteina.

W kolejnym wpisie Trump podał dalej teorię spiskową, którą opublikował komik Terrence K. Williams. Tu również ze sprawą łączy się rodzinę Clintonów.

"Epstein miał informacje na temat Bill Clintona i teraz nie żyje" - napisał Williams.

Rzecznik byłego prezydenta wydał oświadczenie, w którym przekazał, ze Bill Clinton nie wiedział nic o przestępstwach dokonanych przez Epsteina. Z finansistą miał nie rozmawiać od ponad 10 lat.

Jak wskazują dokumenty, również Trump podróżował samolotem Epsteina. Obecny prezydent leciał w 1997 roku z Palm Beach do Newark.

Trump wielokrotnie publikował na Twitterze teorie spiskowe, które atakowały jego politycznych przeciwników, m.in. Hillary Clinton, Teda Cruza i Baracka Obamę.

Prezydent publicznie komentował doniesienia, że Obama nie jest obywatelem Stanów Zjednoczonych, w 2016 roku oskarżył ojca Teda Cruza o udział w zamachu na Johna F. Kennedy'ego. Podczas tej samej kampanii twierdził, że Clinton jest poważnie chora.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA