fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Książę Karol spotka się z Donaldem Trumpem

AFP
Książę Karol, brytyjski następca tronu, zgodził się spotkać z prezydentem USA Donaldem Trumpem w czasie wizyty prezydenta USA w Wielkiej Brytanii, do której dojdzie w przyszłym miesiącu - informuje CNN.

Jak zaznacza amerykańska stacja, choć agenda spotkania nie jest znana, to jednak biorąc pod uwagę zaangażowanie księcia Karola w działania na rzecz ochrony środowiska, temat ten prawdopodobnie pojawi się w trakcie rozmowy, co może być o tyle kłopotliwe, że Trump znany jest m.in. z kwestionowania zjawiska globalnego ocieplenia.

Trump i książę Karol mają spotkać się na popołudniowej herbatce w Clarence House, oficjalnej siedzibie księcia Walii i jego żony Kamili.

CNN zaznacza, że protokół dyplomatyczny przewiduje audiencję głowy państwa u królowej w czasie wizyty w Wielkiej Brytanii, ale nie zawsze w czasie takich wizyt dochodzi do rozmowy gościa w cztery oczy z brytyjskim następcą tronu.

Książę Karol w marcu ostrzegał przed "potencjalnie katastrofalnym globalnym ociepleniem". - Domagamy się od światowych decydentów wzięcia na siebie odpowiedzialności za rozwiązanie tego kryzysu - stwierdził.

Z kolei administracja Trumpa znana jest z bagatelizowania tego problemu, czego symbolem jest wycofanie USA z tzw. porozumienia paryskiego mówiącego o celach jeśli chodzi o redukcję emisji CO2.

Do spotkania księcia Karola z Trumpem dojdzie prawdopodobnie 3 czerwca, w pierwszym dniu wizyty Trumpa w USA.

Nie jest jasne, czy z inicjatywą spotkania wystąpił brytyjski rząd, biuro księcia Karola czy Biały Dom.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA