fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Były prawnik Donalda Trumpa będzie zeznawał przed Kongresem

Michael Cohen
AFP
Były osobisty adwokat prezydenta Donalda Trumpa Michael Cohen poinformował, że zgodził się publicznie zeznawać przed Kongresem 7 lutego.

Cohen powiedział w oświadczeniu, że przyjął zaproszenie do składania zeznań. - Cieszę się, że będę miał przywilej otrzymania możliwości przedstawienia pełnego i wiarygodnego sprawozdania z wydarzeń, które miały miejsce - poinformował Michael Cohen.

Przesłuchanie będzie dotyczyło wielu dochodzeń, które toczą się wokół prezydenta Trump, prowadzonych przez niego interesów i administracji.

Od wielu miesięcy trwa śledztwo ws. kampanii prezydenckiej z 2016 roku. Trump zaprzecza, by kontaktował się wtedy z przedstawicielami Kremla, a całe dochodzenie w tej sprawie nazwał "polowaniem na czarownice".

Czytaj także: Michael Cohen: Powiem publicznie, co wiem o Trumpie

Cohen został skazany w grudniu na trzy lata więzienia za rolę, jaką odegrał w dokonywaniu nielegalnych wypłat dla dwóch kobiet, które chciały publicznie mówić o romansie z ówczesnym kandydatem na prezydenta. 

- Biorę odpowiedzialność za wszystkie działania, do których się przyznałem. I moje własne, i te, w które był zaangażowany prezydent Donald Trump - powiedział Michael Cohen po usłyszeniu wyroku.

Cohen został skazany m.in. także za kłamstwa dotyczące budowy Trump Tower w Moskwie - utrzymywał wcześniej, że negocjacje w tej sprawie zakończyły się jeszcze przed wyborami prezydenckimi w USA, co okazało się nieprawda.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA