fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump pyta: Czemu Obama nie powstrzymał Rosjan?

AFP
Donald Trump we wpisie na Twitterze przypomina, że w czasie kampanii prezydenckiej w 2016 roku, kiedy miało dojść do ingerencji Rosjan w wybory w USA, prezydentem kraju był Barack Obama.

"Barack Obama był prezydentem przed i po wyborach w 2016 roku (zaprzysiężenie nowego prezydenta miało miejsce na początku 2017 roku - red.). Więc dlaczego nie zrobił czegoś z wtrącaniem się Rosjan (w wybory - red.)?" - zapytał na Twitterze Trump.

W sprawie wyborów prezydenckich w USA toczy się śledztwo prowadzone przez Roberta Muellera, specjalnego prokuratora do nadzorowania federalnego śledztwa w sprawie zarzutów o ingerencję Rosji w wybory prezydenckie w 2016 roku,

Trump zdecydowanie zaprzecza aby on, albo ktoś z jego sztabu działał w zmowie z Rosjanami w trakcie wyborów.

CNN przypomina, że w niedzielę również przedstawiciel Demokratów z komisji wywiadu w Kongresie, Adam Schiff przyznał, że Obama "mógł zrobić więcej" w sprawie ingerencji Rosji w wybory.

Przedstawiciele administracji Obamy przekonują, że podjęli natychmiastowe kroki zmierzające do przeciwdziałania wpływowi Rosjan na proces wyborczy w USA - jednym z nich była konfrontacja Baracka Obamy i prezydenta Rosji Władimira Putina na marginesie szczytu G20 w Chinach.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA