fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

CNN wyjaśnia Trumpowi czym się zajmuje

AFP
Donald Trump po raz kolejny skrytykował CNN pisząc na Twitetrze, że "źle reprezentuje amerykański naród w świecie". Dział komunikacji CNN odpowiedział mu, że nie takie jest zadanie stacji.

"Fox News jest znacznie ważniejsza w USA niż CNN, ale na poza granicami USA CNN International jest wciąż głównym źródłem (fałszywych) informacji (ang. fake news - red.) i reprezentuje nasz Naród na świecie bardzo kiepsko. Świat zewnętrzny nie widzi prawdy o nich" - napisał Trump na Twitterze.

Wpis doczekał się repliki ze strony działu komunikacji CNN. "Nie jest rolą CNN reprezentowanie USA w świecie. To Pana zadanie. Naszą pracą jest dostarczać informacji" - wyjaśnili przedstawiciele CNN.

Prezydent Trump w kolejnym tweecie zaproponował zorganizowanie konkursu, w którym wszystkie stacje telewizyjne - z wyjątkiem Fox News - walczyłyby o "Trofeum Fake Newsów".

Telewizja Fox News znana jest ze swoich prorepublikańskich sympatii. Z kolei CNN od początku prezydentury Trumpa ostro go krytykuje - powszechnie uważa się, że CNN sympatyzuje z Demokratami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA