fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

CNN: Trump mija się z prawdą ponad 5 razy dziennie

AFP
Chris Cillizza z CNN, powołując się na dane z "Washington Post" wylicza, że Donald Trump w ciągu 298 dni prezydentury wygłosił 1628 nieprawdziwych albo mylących stwierdzeń. Wynika z tego - jak dodaje, że Trump średnio mija się z prawdą 5,5 raza dziennie.

"Prezydent USA kłamał lub mijał się z prawdą ponad 1600 razy od 20 stycznia. To tak ważne, że powtórzę i podkreślę to: prezydent USA kłamał lub mijał się z prawda ponad 1600 razy od 20 stycznia" - pisze na stronie CNN.com Cillizza .

Zdaniem redaktora CNN Trump doprowadził do "redefinicji słowa prawda", ponieważ obecnie "nie ma zgody co do faktów" a na wszystko patrzy się przez pryzmat tzw. fake newsów.

"Niestety jako społeczeństwo nie jesteśmy w stanie bazować na faktach. Fakty i opinie połączyły się ze sobą" - ubolewa Cillizza.

Redaktor CNN dodaje następnie, że wiele osób myli obecnie fakty z opiniami - i nie ma pojęcia gdzie kończą się jedne, a zaczynają drugie.

"Wydaje się, że słynne słowa senatora z Nowego Jorku Daniela Patricka Moynihana 'Masz prawo do własnych opinii, ale nie masz prawa do własnych faktów' pochodzą z innej epoki" - ubolewa. "A do diabła, wydaje się, że pochodzą z innego wszechświata" - dodaje.

"Nie wszystkie kłamstwa obciążają Donalda Trumpa. Ale prezydent nadaje ton (debacie). A obecny prezydent od momentu zgłoszenia swojej kandydatury okazuje całkowity brak przywiązania do faktów" - przekonuje dziennikarz CNN.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA