fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Spotkanie Trumpa z policjantami: nie bądźcie zbyt mili

AFP
Proszę, nie bądźcie zbyt mili - tak podczas wczorajszego spotkania na Long Island Donald Trump namawiał policjantów do surowego traktowania zatrzymanych. - Prezydent otwarcie namawia do przemocy - krytykują media.

Podczas piątkowego spotkania z policjantami na Long Island Donald Trump chwalił swoje decyzje represjonujące imigrantów i zachęcał funkcjonariuszy do "surowego" postępowania z zatrzymanymi przestępcami.

- Nie bądźcie zbyt mili - zachęcał amerykański prezydent, mówiąc o postępowaniu z zatrzymanymi. Jako przykład podał gest, którym policjanci zwykle ochraniają głowę zatrzymanego podczas umieszczania go w radiowozie. - Możecie zabrać tę rękę - mówił Trump.

Donald Trump stwierdził poza tym, że dotychczas prawo w Ameryce chroniło przestępców, a nie policjantów.

- Ameryka jest znów państwem prawa - mówił.

Media szeroko opisują wystąpienie Trumpa, zauważają, że prezydent otwarcie namawiał policję do brutalnego traktowania zatrzymanych.

Na kontrowersyjne przemówienie prezydenta zareagowało szefostwo Departamentu Policji Long Island:  "Nie będziemy tolerować brutalności funkcjonariuszy" - napisali w oświadczeniu. "Policję obowiązują ściśle określone procedury postępowania z zatrzymanymi i naruszenie tych zasad traktowane jest bardzo surowo".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA