fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Sejm zdecyduje o przyszłości Ryszarda Terleckiego. "Śpię spokojnie"

PAP/Rafał Guz
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie mają głosować nad wnioskiem o odwołanie wicemarszałka Ryszarda Terleckiego. Szef klubu PiS zapewnia, że śpi spokojnie, a jego odwołanie jest mało prawdopodobne

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie mają głosować nad wnioskiem o odwołanie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. 

Wniosek złożyła opozycja po wpisie wicemarszałka na temat Swiatłany Cichanouskiej.

Zapytany w Sejmie o swoje przypuszczenia, Terlecki odpowiedział, że "śpi spokojnie". Dziennikarze dopytywali, czy nie obawia się, że głosami opozycji i Porozumienia zostanie odsunięty od stanowiska.

- To wtedy spakuje gabinet i przestanę być wicemarszałkiem, ale wydaje mi się to dość mało prawdopodobne - odpowiedział Terlecki.

Szef klubu PiS mówił również o dalszej procedurze wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. W ubiegłym tygodniu poparcia Senatu nie zdobyła zgłoszona przez PiS senator Lidia Staroń. 

- Nie może być tak, że w ogóle nie będzie Rzecznika Praw Obywatelskich. Trzeba będzie tę lukę prawną zapełnić - zapowiedział Terlecki. 

Wicemarszałek Sejmu poinformował, że obecnie rozważane są dwa rozwiązania: propozycja nowego kandydata lub projekt ustawy. - Taki projekt ustawy może się pojawić, Sejm jest do tego zobligowany opinią Trybunału Konstytucyjnego - wyjaśnił. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA