fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Wróblewski: Jako rzecznik będę mówił językiem konstytucji

Bartłomiej Wróblewski
tv.rp.pl
- Jeśli zostanę wybrany na rzecznika praw obywatelskich będę rzecznikiem praw i wolności wszystkich Polaków. Nie będę rzecznikiem ani rządu, ani opozycji. Będę stał wyłącznie po stronie obywateli - mówił w Sejmie Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, którego kandydaturę na rzecznika praw obywatelskich poparł 15 kwietnia Sejm (Wróblewski uzyskał 240 głosów).

Aby Wróblewski został rzecznikiem praw obywatelskich jego kandydaturę musi poprzeć jeszcze Senat.

- W najbliższych dniach skieruje pismo do marszałka (Senatu Tomasza) Grodzkiego z prośbą o spotkanie - zapowiedział Wróblewski.

- Skieruje też takie pismo do wszystkich klubów i kół senackich - dodał.

- Będę się starał zwrócić uwagę wszystkich senatorów, że w interesie Polski jest przełamanie pata związanego z wielomiesięcznymi problemami z osiągnięciem porozumienia (ws. wyboru rzecznika) - mówił Wróblewski. 

- Postaram się przedstawić takie zasady, reguły, które mogą być przyjęte przez wszystkich. Jestem otwarty na ich uzupełnienie ze strony opozycji - dodał.

- Będę przekonywał, że jestem w stanie być osobą niezależną - podkreślił Wróblewski przekonując, że w przy podejmowaniu najważniejszych decyzji w dotychczasowej karierze politycznej wykazywał się niezależnością.

- Gdy zostaną rzecznikiem będę mówił wyłącznie językiem konstytucji i ustaw - zapowiedział Wróblewski.

- Zamierzam opuścić polityczną agorę i nie angażować się w spory ideologiczne - dodał.

- Jeśli widzę dla siebie dodatkową rolę, jest to budowanie mostów - mówił też poseł PiS.

Mówiąc o swoich priorytetach Wróblewski stwierdził, że będą nimi - po pierwsze "prawa osób najsłabszych: chorych, niepełnosprawnych, (...) bezdomnych, kobiet dyskryminowanych płacowo, ale też samotnych ojców, którym utrudnia się kontakt z dziećmi".

- Druga duża grupa to sprawy polskiej wsi, prawa mieszkańców wsi. Trzeci obszar to najstarsze wolności: prawa rodziny, rodziców, wolność religijna. I ostatni obszar to klasyczne wolności liberalne: wolność słowa, własność, wolność prowadzenia działalności gospodarczej - wyliczał Wróblewski.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA