fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Kilkoro posłów może opuścić klub PiS

Fotorzepa/Jakub Czermiński
Z Prawa i Sprawiedliwości może wkrótce odejść kilkoro posłów – informuje Onet. To skutek napięć w obozie władzy. Ma to mieć związek z coraz bardziej skomplikowaną relacją na linii Kaczyński – Gowin.

Mówi się, że kilku posłów PiS rozważa opuszczenie klubu parlamentarnego. Może chodzić nawet o 10 osób. Ich motywacje są różne: niektórzy mają niespełnionych ambicji, inni uznają, że ich partia doszła do ściany, jeszcze inni szukają swojego miejsca na przyszłość.

W rozmowach z nimi bierze udział m.in. poseł Lech Kołakowski, który odszedł z PiS po awanturze związanej z forsowaniem przez Nowogrodzką tzw. piątki dla zwierząt. Kołakowski był jej przeciwnikiem.

- Wszystko się może zdarzyć w przyszłości. Jeszcze rok temu nie powiedziałbym, że kiedykolwiek wyjdę z Prawa i Sprawiedliwości. Jak widać nie ma nic pewnego. Dziś nikt nie zagwarantuje, że Zjednoczona Prawica przetrwa do wyborów. O okresie po 2023 roku już nawet nie wspominam - powiedział poseł Kołakowski.

Lech Kołakowski ma wystąpić na sobotniej konwencji Porozumienia Gowina. Gościem konwencji będzie także Agnieszka Ścigaj, obecnie, po odejściu od Kukiz'15, posłanka niezależna. Nie jest jasne, czy zamierzają przystąpić do Porozumienia, które niedawno przejęło od Lewicy posłankę Monikę Pawłowską. W konwencji weźmie też udział członek Porozumienia profesor Wojciech Maksymowicz, który ostatnio wystąpił z klubu PiS.

Więcej

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA