fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Barbara Nowacka: PiS wygrało, bo obiecało pieniądze takim jak o. Rydzyk

Barbara Nowacka
Fotorzepa/Marian Zubrzycki
- Mam pełny szacunek dla ludzi wiary, ale czy instytucje państwa koniecznie muszą istnieć pod dyktando kościoła? - pyta Barbara Nowacka.

- W Polsce ekonomicznie jest nieźle, ale nie jesteśmy krajem na tyle bogatym, by w jednego biznesmena, tylko dlatego, że jest w sutannie, pompować tak olbrzymie pieniądze - mówiła w rozmowie z portalem Onet.pl Barbara Nowacka.

Czytaj także:

O. Rydzyk: Katolicy trzymają z katolikami, Polacy z Polakami

Bartkiewicz: Morawiecki przed południem łączy, po południu dzieli

- Nie wygrali dlatego, że są chrześcijanami. Wygrali, bo obiecali olbrzymie pieniądze takim potentatom, jak ojciec Rydzyk - stwierdziła. - W Polsce ekonomicznie jest nieźle, ale nie jesteśmy krajem na tyle bogatym, by w jednego biznesmena, tylko dlatego, że jest w sutannie, pompować tak olbrzymie pieniądze - dodała.

Liderka Inicjatywy Polska krytycznie odniosła się do wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego na urodzinach Radia Maryja. 

- PiS przez ostatnie lata odziera nas z patriotyzmu, co mnie okropnie wkurza. O wiele bardziej patriotyczne jest poszanowanie prawa, szacunek dla prawdy historycznej niż pohukiwania premiera Morawieckiego - powiedziała.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA