Prawo i Sprawiedliwość

Stanisław Karczewski: Postulaty spełnione. Czas, by opuścili Sejm

Fotorzepa/ Krzysztof Skłodowski
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski uważa, że postulaty osób protestujących w Sejmie zostały spełnione. - Najwyższa pora, by protestujący niepełnosprawni i ich opiekunowie opuścili Sejm - powiedział.

Pod koniec maja w Sejmie i Parlamencie odbędzie się Zgromadzenie Parlamentarne NATO. W związku z tym marszałek Senatu został zapytany o trwający w Sejmie protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. 

Stanisław Karczewski zapewnił, że politykom PiS bardzo zależy, by ten protest się zakończył. Jednocześnie podkreślił, że jego zdaniem wszystkie postulaty zostały już spełnione. 

- Już najwyższa pora, żeby panie opuściły Sejm, a dialog toczył się dalej - powiedział. Według marszałka Senatu rozmowy powinny toczyć się teraz w Radzie Dialogu Społecznego. 

Ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej oraz finansów przedstawiły we wtorek „mapę drogową” systemu wsparcia osób z niepełno sprawnościami. Jednym z jego elementów ma być Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Zaczynamy budowę systemu od tyłu. Żaden polski rząd nie rozumiał i nie rozumie potrzeb protestujących - mówili protestujący w Sejmie niepełnosprawni wysłuchawszy rządowych propozycji wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Nazwali je fałszem i obłudą. Czytaj więcej

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL