Prawo i Sprawiedliwość

Poseł PiS do dziennikarza: Wstydu mam ci narobić?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński
rp.pl
"Redaktorze, dobra rada: Nie zaczepiaj mnie bo już kilku takich jak Ty przekonało się, że to antyskuteczne i nieprzyjemne" - napisał na Twitterze poseł PiS Dominik Tarczyński kierując te słowa do dziennikarza Onetu Janusza Schwertnera.

"Wstydu przy ludziach mam Ci narobić? Skończyła się dyktatura łżemediów. Nikt się Was nie boi. Wręcz przeciwnie. Gardzę waszymi #FakeNews" - napisał Tarczyński.

Wcześniej dziennikarz Onetu skomentował wpis zastępcy redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" Michała Szułdrzyńskiego, który opisywał jak w metrze mężczyzna pytał go czy (Andrzej) "Stankiewicz od Ruskich czy od Niemców bierze" (w domyśle - pieniądze).

 

"To nic. Gorzej, że podobnie uważa na przykład Dominik Tarczyński. (...) czołowy polityk obozu władzy. I tak mocno w to wierzy, że szykuje ustawę, pozwalającą takich dziennikarzy odgórnie dyscyplinować" - napisał Schwertner.

Onet we wtorek ujawnił treść notatki ze spotkania polskich dyplomatów m.in. z bliskim współpracownikiem Rexa Tillersona. Z notatki wynikało, że USA do czasu zmian w znowelizowanej ustawie o IPN zamrażają kontakty z Polską na wysokim szczeblu. W dniu publikacji materiału Departament Stanu poinformował, że nie zawiesza kontaktów z Polską, ale przypomniał jednocześnie o zaniepokojeniu z powodu kształtu nowelizacji ustawy o IPN. Rzeczniczka Departamentu Stanu nie odniosła się natomiast do samej notatki.

W środę MSZ poinformował o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa w związku z ujawnieniem wewnętrznej notatki resortu dziennikarzom.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL