Prawo i Sprawiedliwość

Kraków: "Na posła". Młodzieżówka PiS oszukiwali na meczach Wisły

Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic/Michal
Wisła Kraków wydała wejściówkę do Loży Prezydenckiej krakowskiej posłance PiS. Na meczach pojawiał się jej asystent, a posłanka nie wiedziała o całej sytuacji. Przedstawiciele Forum Młodych PiS wykorzystywali też inne sposoby, by pojawiać się na meczach krakowskiego klubu.

Do biura Wisły Kraków wpłynęła prośba od asystenta jednej z posłanek PiS. Klub został poproszony o wydanie zaproszenia na Lożę Prezydencką - informuje portal Lovekrakow.pl

Przedstawiciele klubu wydali zgodę i umieścili nazwisko kobiety na stałej liście gości. Jak się później okazało, na meczach pojawiał się asystent, który przesłał prośbę. Za każdym razem informował z jakiego powodu jego szefowa nie mogła się pojawić na meczu.

Pracownicy klubu skontaktowali się w tej sprawie z osobą powiązaną z PiS. Okazało się, że posłanka nie wiedziała o całej sytuacji.

Przedstawiciele Forum Młodych PiS szukali również innych sposób, by dostać do stref VIP. Na innym spotkaniu członek młodzieżówki partii poinformował jednego z pracowników klubu o możliwością nawiązania współpracy z CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych).

Do klubu miał zgłosić się mężczyzna, który jest przedstawicielem organizacji. Do spotkania doszło dzień później. Na miejscu okazało się, że spotkanie dotyczy możliwości stworzenia aplikacji dla klubu. Koszt? 5 tysięcy złotych miesięcznie. 

Gdy przedstawiciele klubu odmówili, członek Forum Młodych PiS zaproponował nawiązanie współpracy w kwestii cateringu na stadionie. Również ta propozycja spotkała się z odmową.

Przewodniczący Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie Jakub Cieśla opublikował oświadczenie w tej sprawie. 

"Jeden z opisywanych Panów od dawna nie jest naszym członkiem. Dwóch pozostałych zostało w trybie nagłym zawieszonych i jeszcze dzisiaj zostaną usunięci z organizacji" - czytamy w oświadczeniu.

Źródło: Lovekraków

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL