fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

#RZECZoPRAWIE - Katarzyna Sarek-Sadurska: konsekwencje obniżenia wieku emerytalnego

Katarzyna Sarek-Sadurska
rp.pl
Może być taka tendencja, że pracodawcy będą się żegnać z osobami, które uzyskają ochronę przedemerytalną 1 października 2017 – ostrzegała w programie #RZECZoPRAWIE Katarzyna Sarek-Sadurska, radca prawny z kancelarii Raczkowski Paruch.

We wtorkowym programie #RZECZoPRAWIE Mateusz Rzemek rozmawiał z radcą prawnym Katarzyną Sarek-Sadurską o konsekwencjach obniżenia wieku emerytalnego. Ustawa czeka już na podpis prezydenta.

Ekspertka zwracała uwagę, że przepisy przejściowe do ustawy są dosyć skomplikowane, a jednocześnie powodują, że w okresie czterech lat od wejścia ustawy w życie nastąpi kumulacja osób, korzystających z ochrony przed emerytalnej. Takich osób pracodawca nie będzie mógł zwolnić.

Ochrona obejmie bowiem dwie grupy pracowników: tych którzy już teraz korzystają z ochrony w wieku przedemerytalnym oraz tych, którzy jeszcze nie weszli w ochronę przed zwolnieniem w wieku przedemerytalnym liczoną na podstawie dotychczasowych przepisów, a nabędą prawo do ochrony po 1 października 2017 r.

Problem dotyczy kobiet urodzonych od 2 lipca 1959 r. do 30 września 1961 r. i mężczyzn urodzonych od 2 października 1954 r. do 30 września 1956 r. - Może być taka tendencja, że pracodawcy będą się żegnać z osobami, które uzyskają ochronę 1 października 2017 – ostrzegała Katarzyna Sarek Sadurska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA