fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Duda zapowiedział nowe 500 plus. Tym razem na wakacje

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Bon turystyczny wartości 500 zł na każde dziecko zapowiedział w Stalowej Woli prezydent Andrzej Duda.

Businessinsider informuje, że obietnica wzorowanego na 500 plus bonu padła podczas wiecu wyborczego.

- To będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane - powiedział Andrzej Duda.

Według niego te środki poprawią nie tylko sytuację polskich rodzin, ale i dotkniętej skutkami pandemii polskiej branży turystycznej po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa.

Businessinsider przypomina, że pomysł na bon wakacyjny dla Polaków przedstawiła na początku kwietnia minister rozwoju, a obecnie także wicepremier Jadwiga Emilewicz. Bon w formie przedpłaconej karty elektronicznej ma mieć wartość 1000 zł. Mieliby go co roku otrzymywać od swojego pracodawcy wszyscy  zatrudnieni na umowę o pracę, których zarobki  nie przekraczają 5200 zł brutto miesięcznie. 90 proc. bonu miałoby finansować państwo, a 10 proc. – pracodawca.

- Szacujemy, że koszty na ten rok to 7 mld zł z budżetu państwa. Będziemy chcieli, żeby w kolejnych latach udział z budżetu państwa się zmniejszał - mówiła Emilewicz.

Do dziś nie ma projektu przepisów w tej sprawie. Andrzej Duda zapowiedział w sobotę w Stalowej Woli, że wkrótce przedstawione zostaną szczegóły programu, "ale rozwiązanie jest już praktycznie gotowe".

- Jak tak dalej pójdzie to bon turystyczny będzie w 2022 w wysokości 100 zł. Ewolucja tego projektu pokazuje jak prowadzić chaos komunikacyjny - skomentował dla Businessinsidera ekspert Instytutu Emerytalnego Oskar Sobolewski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA