fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Uciekinier z Korei Północnej: Kim Dzong Un gotów do samobójczego ataku

AFP
Rządzący Koreą Północną Kim Dzong Un byłby gotów zniszczyć za pomocą broni atomowej Los Angeles, gdyby jego władza była zagrożona - twierdzi Thae Yong-ho, były zastępca ambasadora Korei Północnej w Londynie.

Zdaniem byłego dyplomaty Kim Dzong Un nie zawahałby się przed samobójczym atakiem atomowym na Los Angeles, gdyby tylko poczuł, że władza jego rodu w Korei Północnej jest zagrożona.

Na pytanie dziennikarki BBC, czy Kim zrobiłby to, mimo że oznaczałoby to atomową zagładę jego kraju, który stałby się z pewnością celem odwetowego uderzenia USA, Thae Yong-ho odpowiedział: "Tak".

Wcześniej Thae Yong-ho mówił, że Korea Północna ma zamiar zakończyć rozbudowę swojego potencjału atomowego do końca 2017 roku i że nie powstrzymają Pjongjangu przed tym "nawet biliony dolarów".

- Kim Dzong Un wie, że tylko broń atomowa chroni jego władzę. A jeśli straci władzę - będzie to jego ostatni dzień życia. Może więc zrobić wszystko - podkreśla były północnokoreański dyplomata.

Thae Yong-ho wierzy jednak, że reżim Kim Dzong Una upadnie nie w wyniku interwencji z zewnątrz, lecz w efekcie buntu jego poddanych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA