fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Tusk: Spór KE z rządem jest w interesie Polaków

PAP, Tomasz Gzell
Jestem za tym, aby to coraz twardsze stanowisko unijnych instytucji wpłynęło na twarde głowy w polskim rządzie - powiedział, komentując ultimatum, które Komisja Europejska postawiła dziś Polsce, lider PO Donald Tusk, cytowany przez Onet.

Wiceprzewodnicząca KE Vera Jourova poinformowała dziś, że jeśli Polska do 16 sierpnia nie zastosuje się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN, Komisja złoży wniosek o nałożenie na Warszawę kar finansowych.

- Komisarz Reynders dostał uprawnienia do podjęcia działań na rzecz doprowadzenia do podporządkowania się przez Polskę decyzjom TSUE – powiedziała Jourova.

W reakcji na decyzję KE rzecznik rządu Piotr Müller oświadczył, że gabinet Morawieckiego będzie "analizował dokumenty".

Ultimatum Komisji skomentował również Donald Tusk. Powiedział dziennikarzom w Senacie, że spór, który Komisja Europejska toczy z rządem Polski, jest w istocie w interesie samych Polaków.

Tusk uważa, że władza w Polsce nie chce odbudować praworządności w Polsce, a za jej upór zapłacą obywatele. - Ten upór będzie nas kosztował bardzo wiele. I wcale nie chodzi tylko o pieniądze - mówił były premier.

Stwierdził też, że Polacy powinni w zasadzie kibicować premierowi Morawieckiemu, żeby zrozumiał, że spór z KE toczy się w interesie obywateli. -Jestem za tym, aby to coraz twardsze stanowisko unijnych instytucji wpłynęło na twarde głowy w polskim rządzie, aby przestali gwałcić praworządność - powiedział Tusk.

Podczas rozmowy dziennikarka TVP Info spytała Tuska o debatę, na którą "wyzwał" Jarosława Kaczyńskiego.

- Zwrócę się do funkcjonariuszki telewizji PiS-owskiej, rządowej; nie będę odpowiadał na pytania tym, którzy zaangażowali się w nagonkę. - Ja wam serdecznie współczuję, ale mogę ewentualnie debatować z waszym mocodawcą, czyli z Jarosławem Kaczyńskim. Proszę mu przekazać ode mnie ten sygnał. Czekam od wczoraj, dzisiaj i będę czekał każdego dnia - dodał Tusk, cytowany przez Onet.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA