fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sasin: Politycznie Kaczyński ważniejszy od Morawieckiego

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- W rządzie najważniejszy jest premier Mateusz Morawiecki, ale na czele zaplecza politycznego rządu stoi Jarosław Kaczyński i to on jest ważniejszy pod względem pozycji politycznej - ocenił w RMF FM wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin (PiS).

- W rządzie najważniejszy jest premier - powiedział Jacek Sasin, pytany w RMF FM o to, kto jest najważniejszy w Radzie Ministrów. Wicepremierowi przypomniano jego dawną wypowiedź: "Jarosław Kaczyński jest kimś ważniejszym, niż premier. Jest szefem większości parlamentarnej, a bez niej nie byłoby ani rządu, ani premiera".

Dowiedz się więcej:
Czym zajmie się nowy rząd? Sobolewski: Reformą sądownictwa

- To jest oczywiście prawda - odparł Sasin. Dodał, że jeśli chodzi o rząd, to jest on "pewną organizacją". - I tutaj na czele rządu stoi premier, natomiast oczywiście jest tak, że rząd ma swoje zaplecze polityczne, a na czele tego zaplecza politycznego stoi Jarosław Kaczyński. I w tym sensie, politycznie, pod względem pozycji politycznej, jest ważniejszy - stwierdził wicepremier. Ocenił, że to, co powiedział, jest oczywiste.

Jacek Sasin był też pytany o nowych ministrów. Poinformował, że Michał Cieślak ma odpowiadać za kontakty z samorządami i rozwój samorządów. - To jest potrzebne, bo polityka państwa wobec samorządów powinna być koordynowana i Kancelaria Premiera jest dobrym miejscem - stwierdził.

W nowym rządzie nie będzie Dariusza Piontkowskiego. Kierowany przez niego resort edukacji zostanie połączony z ministerstwem nauki. Na czele nowej struktury stanie poseł PiS Przemysław Czarnek. - To nowe ministerstwo. To zmiana nie personalna, ale również strukturalna. Pan Czarnek, biorąc pod uwagę taką binarność nowego ministerstwa myślę lepiej odpowiada wyzwaniu - ocenił wicepremier.

Czytaj także:
Napisy na budynku MEN. Piontkowski: Profanacja dokonana przez idiotów

Jacek Sasin był też pytany, czy nominacja Czarnka oznacza, że obóz rządzący potrzebuje kogoś, na kim "skupi się gniew ludu, żeby reszta mogła spokojnie pracować". - Rozumiem, że to, że ktoś ma wyraziste poglądy może niektórym przeszkadzać, ale poglądy, które ma poseł Czarnek to poglądy, które odpowiadają również temu, co nasze środowisko polityczne głosi, czyli że nie ma miejsc w Polsce, a przede wszystkim w edukacji na narzucanie ideologii - powiedział.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA