fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Czym zajmie się nowy rząd? Sobolewski: Reformą sądownictwa

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Nowy rząd PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia ma w najbliższym czasie zająć się reformą sądownictwa - zapowiedział w radiowej Jedynce szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Z jego słów wynika, że jeszcze w tym roku temat dekoncentracji mediów może "zaistnieć w przestrzeni ustawodawczej".

Polityk nie chciał potwierdzić doniesień "Rzeczpospolitej" o składzie nowego rządu. - Prosiłbym o to, aby jednak jeszcze chwilę poczekać - powiedział w radiowej Jedynce. Dodał, że jego zdaniem w ciągu kilkunastu godzin wszystkie informacje o strukturze gabinetu i personaliach będą jasne. - O tym będzie informował premier Morawiecki - zastrzegł.

Krzysztof Sobolewski dodał, że rolą dziennikarzy jest zdobywanie informacji. - A moja rola jest taka, żeby znać swoje miejsce w szeregu i nie wychodzić przed szereg z informacjami, których dysponentem jest premier Mateusz Morawiecki - on będzie o nich informował - mówił.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS odniósł się też do niedawnego kryzysu w Zjednoczonej Prawicy i negocjacji koalicyjnych, które ostatecznie zakończyły się porozumieniem liderów trzech rządzących partii. - Spór zawsze jest, w każdej rodzinie. Zawsze jest dyskusja, w którą stronę powinna iść Zjednoczona Prawica. Ta dyskusja jest w tej chwili za nami - stwierdził.

- Chcemy przez najbliższe minimum trzy lata realizować to, do czego zobowiązaliśmy się przed Polakami - zadeklarował. Pytany o plany rządu, Sobolewski odparł: - To, co będziemy realizować w najbliższym czasie poprzez ustawy w Sejmie wynika z umowy (koalicyjnej - red.).

- Rąbek tajemnicy mogę zdradzić. Na pewno będzie kontynuacja reformy sądownictwa, bo to jest to, z czym w 2015 r. szliśmy do wyborów (i co) rozpoczęliśmy - dodał.

Na pytanie o kierunek reform Sobolewski stwierdził, że "to będzie niedługo prezentowane jako projekty ustaw". - I wtedy będziemy mówić o szczegółach - zastrzegł.

Pytany, czy "na tapecie" jest sprawa dekoncentracji mediów szef Komitetu Wykonawczego PiS powiedział, że "na tapecie jest szeroko rozumiane słowo 'media'". - Na pewno chcemy, aby w tym roku ten temat jeszcze zaistniał w przestrzeni medialnej, ale też i w przestrzeni ustawodawczej - dodał.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA