fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Lewica prosi prezydenta o cofnięcie nominacji Macierewicza

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Klub Parlamentarny Lewica przekazał do Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy apel w sprawie wycofania nominacji Antoniego Macierewicza na funkcję Marszałka Seniora Sejmu

- Na marszałka seniora Sejmu prezydent wyznaczył Antoniego Macierewicza - poinformował rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski.

Czytaj także: Spychalski: Macierewicz marszałkiem-seniorem nowego Sejmu

W związku z ogłoszoną nominacją klub parlamentarny Lewicy przyjął wczoraj stanowisko, które przekazał dziś do Kancelarii Prezydenta.

"My, przedstawicielki i przedstawiciele klubu parlamentarnego Lewicy, zwracamy się do Pana z apelem o cofnięcie Pańskiej decyzji w sprawie powołania posła Antoniego Macierewicza na funkcję Marszałka Seniora" - czytamy.

"Nasz apel kierujemy do Pana mając na względzie poszanowanie godności Sejmu, jego powagi i majestatu oraz tradycji polskiego parlamentaryzmu. Jako reprezentanci społeczeństwa uważamy, że tytuł Marszałka Seniora przysługuje osobom a nieposzlakowanej opinii i takim samym dorobku parlamentarnym. Dlatego nie możemy zgodzić się na to, by tę symboliczną funkcję sprawował poseł Antoni Macierewicz" - uważają członkowie Lewicy.

"Antoni Macierewicz ad lat znany jest z używania języka wykluczającego i dzielącego naszą wspólnotę oraz działań na szkodę debaty publicznej i mechanizmów demokratycznych w Polsce. Jako Minister Obrony Narodowej odpowiedzialny jest między innymi za nadużycia w polskiej armil i brak szacunku i uznania dla dowództwa oraz samego Zwierzchnika Sit Zbrojnych, o czym sam Pan niejednokrotnie wspominał. Jako przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku oraz twórca Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem, był autorem licznych szkodliwych i dzielący społeczeństwo kłamstw na temat przyczyn oraz przebiegu katastrofy w Smoleńsku oraz za marnotrawstwo środków publicznych w ramach działań tejże Podkomisji" - argumentują

"Lewica apeluje do Prezydenta RP. Wczoraj przyjęliśmy stanowisko dziś rano daliśmy Prezydentowi. Może inne partie demokratyczne wesprą apel Lewicy? PO? PSL? Co Wy na to?" - zapytał szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA