fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Startuje akcja "Mam głos"

mamglos2019.pl
Nowy projekt pro-frekwencyjny ma zachęcić kobiety do głosowania. Zainicjowała go kandydatka Lewicy z Wrocławia, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

W spocie towarzyszącym akcji wypowiadają się kobiety z różnych pokoleń, które przekonują dlaczego warto głosować.

- Każda z nas jest wystarczająco kompetentna, wystarczająco mądra, żeby móc decydować o swojej reprezentacji w Sejmie. To właśnie kobiety są najbardziej świadome zagrożeń, z jakimi dziś borykają się Polska i świat: katastrofy klimatycznej, zapaści w systemie ochrony zdrowia, wyjścia z Unii Europejskiej - mówi Dziemianowicz-Bąk, która kandyduje z ostatniego miejsca wrocławskiej listy Lewicy. Hashtag projektu to #MamGłos, a inicjatorka projektu zachęca też inne kobiety do publikowania w mediach społecznościowych swoich zdjęć z krótkim komentarzem, dlaczego idą na wybory.

W ramach akcji przygotowano 5 plakatów z wypowiedziami kobiet zachęcających do głosowania. W klipie o swoim starcie mówi też kandydatka Lewicy. - Zastanawiałam się, jak chcę wykorzystać tych kilka tygodni zwiększonej ekspozycji medialnej oraz obecności na ulicach. Doszłam do wniosku, że czas kampanii wyborczej to świetna okazja, by spróbować przekonać kobiety do aktywnego włączenia się w życie polityczne - mówi Dziemianowicz-Bąk.

Politycy Lewicy w swojej kampanii podkreślają, że wspólna lista to projekt łączący "trzy pokolenia" Lewicy. W projekcie Dziemianowicz-Bąk kobiety z różnych pokoleń zachęcają do głosowania i przedstawiają różne powody, dla których to jest ważne. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA