fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Polacy ufają prezydentowi, premierowi i Kaczyńskiemu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński to politycy, którzy cieszą się największym zaufaniem społecznym - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 44,5 proc. respondentów. Nie ufa mu 43,7 proc. ankietowanych - czytamy w Onecie. W porównaniu do badania sprzed miesiąca liczba ufających prezydentowi zmniejszyła się o 4,3 punktu procentowego, a liczba nieufających - zwiększyła się o 5,9 pkt. proc. - czytamy w Onecie.

Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 41,9 proc. respondentów - nie ufa mu 49,9 proc. W ciągu miesiąca zaufanie do Morawieckiego spadło o 3 punkty procentowe, a nieufność wobec niego wzrosła o 6,8 pkt. proc.

Na trzecim miejscu pod względem zaufania jest Jarosław Kaczyński - ufa mu 37,1 proc. badanych (spadek w stosunku do ubiegłego miesiąca o 0,5 pkt. proc.), a nie ufa mu 55 proc. (wzrost o 4,1 pkt. proc.).

Donaldowi Tuskowi ufa 31,6 proc. badanych (wzrost o 0,9 pkt. proc.), a nie ufa 50,9 proc. (spadek o 4,2 pkt. proc.). Z kolei kandydatce Koalicji Obywatelskiej na premiera ufa 30,3 proc. respondentów, a nie ufa - 36,3 proc.

Grzegorzowi Schetynie, liderowi PO ufa 18,5 proc. ankietowanych. Nie ufa mu 63,5 proc.

Niewielkim zaufaniem cieszy się obecnie Paweł Kukiz (17,4 proc.), lider SLD Włodzimierz Czarzasty (14,5 proc.), a przede wszystkim Janusz Korwin-Mikke (zaledwie 6,5 proc.). Temu ostatniemu nie ufa 72,9 proc. respondentów.

Sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 6-7 września na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1100 badanych.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA