fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Patryk Jaki prezentuje "Dzielnicę Przyszłości"

Patryk Jaki
Fotorzepa, Robert Gardziński
Konwencja Patryka Jakiego w warszawskim Palladium była zapowiadana jako wydarzenie, w trakcie którego kandydat Zjednoczonej Prawicy zaprezentuje nową, kluczową propozycję programową w warszawskiej kampanii samorządowej. Tym pomysłem okazała się "Dzielnica Przyszłości" - projekt powołania futurystycznej 19.dzielnicy Warszawy. To ma być projekt, który umożliwi Jakiemu sięgniecie do centrowego elektoratu.

Jaki zaprezentował w trakcie konwencji projekt ustawy tworzący 19. dzielnicę stolicy. - Mamy dziś projekt na miarę wielkiej Warszawy. To miasto zasługuje na wielkie projekty. Ta wizja jest odważna, ale tylko odważne projekty zmieniają świat- podkreślał w swoim przemówieniu Jaki. Jego projekt ma łączyć wiele funkcji - centrum innowacyjności i technologii "smart city", "zielonych płuc Warszawy", terenów usługowych, mieszkalnych i sportowych.

Nowa dzielnica ma objąć obszar ok 800 ha. wzdłuż Wisły.

Na propozycję Jakiego odpowiedział już Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej. - 19. dzielnica już jest. To Wisła. Byliśmy tam wczoraj, bo było Święto Wisły. A cyfrowe rozwiązania pojawiły się już w moim programie - powiedział Trzaskowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA