Reklama

Japonia: Korea Północna ma kilkaset rakiet Nodong, wciąż jest zagrożeniem

Pjongjang wydaje się posiadać w gotowości kilkaset rakiet Nodong, zdolnych dosięgnąć prawie każdą część Japonii - twierdzi japońskie ministerstwo obrony.

Aktualizacja: 28.08.2018 07:38 Publikacja: 28.08.2018 07:34

Japonia: Korea Północna ma kilkaset rakiet Nodong, wciąż jest zagrożeniem

Foto: AFP

qm

Posiadająca pociski balistyczne Korea Północna nadal stanowi zagrożenie dla Tokio, pomimo wielu pozytywnych tendencji na Półwyspie Koreańskim - poinformowało we wtorek japońskie ministerstwo obrony w ramach dorocznej "białej księgi".

"Od 2016 roku Korea Północna przeprowadziła trzy testy jądrowe i wystrzeliła aż 40 pocisków balistycznych. Te tendencje w Korei Północnej stanowią bezprecedensowo poważne i nieuchronne zagrożenie dla bezpieczeństwa Japonii i znacząco naruszają pokój i bezpieczeństwo regionu" - czytamy w dokumencie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Rosjanie kochają reżim Putina. Apatycznie
Polityka
Nigel Farage zyskał posła. „Partia Konserwatywna jest skończona”
Polityka
AfD rośnie w siłę również na zachodzie Niemiec. „Nie można spać spokojnie”
Polityka
Śmierć Charliego Kirka to dzwonek ostrzegawczy dla Ameryki
Polityka
Co usłyszy szef chińskiego MSZ? Xi ma przekonać Łukaszenkę, by przestał nękać Polskę
Reklama
Reklama