Polityka

Trump chce szybkiego wysłania wojska na granicę z Meksykiem

Kirstjen Nielsen, sekretarz Homeland Security
AFP
Prezydent USA Donald Trump ma wkrótce podpisać dokument nakazujący Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Pentagonowi współpracę z gubernatorami w celu wysłania oddziałów Gwardii Narodowej do regionów przygranicznych - zapowiedziała Kirstjen Nielsen, sekretarz Homeland Security.

Dokument pozwoli Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego "po raz pierwszy od prawie dziesięciu lat w pełni zabezpieczyć naszą granicę" - powiedziała Nielsen w czasie briefingu w Białym Domu.

Sekretarz dodała, że rozmawiała już z czterema gubernatorami z południowych stanów. Wyraziła nadzieję, że rozmieszczanie oddziałów Gwardii Narodowej rozpocznie się natychmiast, a siły będą "mocne", choć nie powiedziała, jakie są oczekiwania względem liczebności wojska wysłanego na granicę z Meksykiem.

Trump o zamiarze wysłania wojska na granicę po raz pierwszy powiedział we wtorek podczas spotkania z przywódcami państw bałtyckich. Wyraził wówczas frustrację tym, co nazwał "karawaną" ponad tysiąca migrantów zmierzających każdego dnia z Meksyku do USA.

Przed Trumpem podobne, ale tymczasowe kroki, podejmowali zarówno George W. Bush, jak i Barack Obama.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL