fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

USA: Elvis Presley powalczy o miejsce w Kongresie

Architect of the Capitol (aoc.gov) [Public domain], via Wikimedia Commons
Elvis D. Presley powalczy o fotel kongresmana w Arkansas - informuje Associated Press. Mężczyzna na co dzień występuje jako sobowtór jednej z największych gwiazd muzyki w historii, Elvisa A. Presleya.

Elvis D. Presley będzie kandydatem Partii Libertariańskiej w wyborach do Kongresu we wschodnim Arkansas. O mandat powalczy z Republikaninem Rickiem Crawfordem, który od czterech kadencji zasiada w Kongresie.

Obaj kandydaci dopełnili już wszelkich formalności związanych z rejestracją ich kandydatur - informuje AP. Ich potencjalni rywale mają czas na zarejestrowanie się w wyborach do czwartku.

To nie pierwsza próba wejścia Elvisa D. Presleya do polityki. Artysta odgrywający Elvisa A. Presleya był już kandydatem na gubernatora Arkansas, a także walczył o miejsce w stanowym Kongresie.

Nominację na kandydata w wyborach do Kongresu USA zdobył na konwencji Partii Libertariańskiej, która odbyła się w miniony weekend.

Partia Libertariańska istnieje w USA od grudnia 1971 roku. Obecnie nie ma żadnych przedstawicieli w Kongresie, ani w stanowych Kongresach, ale związani z nią politycy zajmują w całych USA ok. 220 stanowisk obsadzanych w drodze wyborów. W USA ok. 500 tys. wyborców zarejestrowanych jest jako sympatycy Partii Libertariańskiej - jej działacze utrzymują, że czyni to z niej trzecią największą partię w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA