fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Michał Szczerba kierował polsko-izraelską grupą. Odwołany po nagłym spotkaniu

rp.pl
Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej kierował Polsko-Izraelską Grupą Parlamentarną. Stanowisko przewodniczące stracił wczoraj po nagłym zwołaniu posiedzenia grupy.

O spotkaniu Kancelaria Sejmu poinformowała posłów opozycji o godzinie 17.30. W tym samym czasie spotkanie się rozpoczynało.

"O 17.30 opozycja otrzymuje SMS od wicemarszałek Mazurek o zwołaniu na 17.30 posiedzenia Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej w Sali Kolumnowej. Chwilę później, bez obecności na sali posłów opozycji, pada wniosek PiS o odwołanie przewodniczącego z PO!" - napisał na Twitterze Michał Szczerba.

Nowym przewodniczącym Polsko-Izraelskej Grupy Parlamentarnej został poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski.

"Nagle członkowie magicznie się rozmnożyli ze 64 do ponad 100. Chcą odwołać Michała Szczerbę z funkcji przewodniczącego. Nie zostałam dopuszczana do głosu. Kuriozum..." - skomentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.

"Czy po to PIS nagle zmienił szefa grupy bilateralnej Polska-Izrael w sejmie, żeby go zabrać z delegacją rządową?" - pytała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Zdaniem Beaty Mazurek głosowanie ws. zmiany przewodniczącego polsko-izraelskiej grupy bilateralnej zostało przeprowadzone zgodnie z regulaminem.

Źródło: rp.pl/ Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA