Polityka

Komandos rozerwał węża zębami na oczach szefa Pentagonu

AFP
W Indonezji dla szefa Pentagonu Jima Mattisa zorganizowano pokaz wyszkolenia żołnierzy, w tym komandosów. W czasie pokazu jeden z żołnierzy rozerwał węża własnymi zębami, a jego koledzy rozbijali głowami płonące cegły.

Mattis - jak pisze AFP - wyglądał na będącego pod wrażeniem wyszkolenia indonezyjskich sił specjalnych, w ramach którego zademonstrowano też zrzucenie z helikopterów psów, które następnie zaatakowały uczestników ćwiczeń udających terrorystów.

Pokaz - jak czytamy w relacji AFP - zorganizowano w rytm werbli. Komandosi prezentujący umiejętności przed Mattisem demonstrowali pokaz sztuk walki w ramach którego rozbijali drewniane i ceglane przeszkody kopnięciami, uderzeniami ręką i głową.

W trakcie pokazu komandosi zabijali też żywe węże - w tym jadowite kobry - i częstowali się ich krwią. Jeden z żołnierzy miał rozerwać węża własnymi zębami.

W czasie pokazu desantu ze śmigłowców, w rytm motywu przewodniego z "Mission Impossible", żołnierze wyskakiwali ze śmigłowców wraz z psami urządzając następnie "polowanie na terrorystów". W czasie pokazu jeden z psów wskoczył przez okno do samochodu, w którym ukrywał się "terrorysta".

- Nawet psy wyskakujące ze śmigłowców wiedziały co robić z terrorystami - mówił po pokazie Mattis.

Źródło: AFP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL