fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Macron napisał wiersz do brytyjskiej nastolatki

AFP
Emmanuel Macron odpowiedział na list brytyjskiej nastolatki, która napisała wiersz inspirowany widokiem Wieży Eiffela i wysłała go na adres prezydenta Francji.

12-letnia Sophie z Wielkiej Brytanii napisała wiersz, inspirowany jednym z najważniejszych zabytków Francji, po obejrzeniu Wieży Eiffela w czasie rodzinnej wycieczki. Następnie wysłała go do Pałacu Elizejskiego, wówczas zajmowanego jeszcze przez Francoisa Hollande'a.

"Ma piękne cztery nogi, które pozwalają stać dumnie / Spogląda na wszystkich z głową w chmurach" - napisała (z rymami!), m.in. dołączając odręczny rysunek wieży.

Sophie dostała odpowiedź w dniu swoich 13. urodzin w ostatnią środę. Obecny prezydent Francji napisał swój własny wiersz (bez rymów, przynajmniej po angielsku). Za doręczenie listu odpowiedzialna była francuska ambasada na Wyspach, która opublikowała tez odpowiedź Macrona na Twitterze.

"Tak mało poetów dziś wyśpiewuje pochwały mojej paryskiej duszy / Jak robili to Cocteau, Aragon, Cendrars, Trenet i Apollinaire" - zwraca uwagę prezydent Francji, dziękując Sophie za jej wiersz i zapraszając, by przy następnej wizycie w tym kraju, również coś napisała.

Wiersz Macrona powstał w momencie, gdy Francja i Wielka Brytania pozostają w raczej chłodnych stosunkach. - W sprawie rozliczeń rozmowy nie są nawet jeszcze w połowie drogi - powiedział prezydent Francji po szczycie ws. brexitu, a groźby, że Wielka Brytania może zerwać negocjacje i wyjść z UE bez zawarcia porozumień, nazwał "zwykłym blefem".

Źródło: rp.pl/ thelocal.fr
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA