fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Platforma przed PiS-em

Lider PO Grzegorz Schetyna
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W sondażu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" 31 procent badanych deklaruje, że zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. 29 procent ankietowanych wskazało wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski.

Partia Grzegorza Schetyny zanotowała wzrost o 4 punkty procentowe w porównaniu do badania z marca 2017 roku i po raz pierwszy wysunęła się na pozycję lidera.

Drugie miejsce przypadłoby liście tworzonej wspólnie przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę, popieranej przez 29 procent respondentów. Poparcie dla koalicji w porównaniu z poprzednim badaniem nie zmieniło się.

Na trzecim miejscu w sondażu uplasował się Kukiz '15. Wsparcie dla ruchu Pawła Kukiza zadeklarowało 10 procent badanych i w tym przypadku również nie zmieniło się w porównaniu z poprzednim sondażem.

Do Sejmu weszłyby też: Sojusz Lewicy Demokratycznej z 6 procentami poparcia (spadek o 2 punkty proc.) oraz Nowoczesna z 5 procentami (spadek o 3 punkty proc.).

Progu wyborczego nie przekroczyły w badaniu: Polskie Stronnictwo Ludowe (3 procent - minus 1 w porównaniu z poprzednim badaniem), Wolność (3 procent - minus 1), Razem (3 procent - plus 1), Ruch Narodowy (1 procent - plus 1).

Szacowana przez Kantar Millward Brown SA frekwencja wynosiłaby 52 proc.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 24-25 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1001 osób.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA