Reklama

Indie mogą razić bronią atomową cele oddalone o 5 tysięcy kilometrów

Indie przeprowadziły udany test rakiety międzykontynentalnej Agni-V. Pocisk ten jest zdolny do przenoszenia głowic atomowych, a jego maksymalny zasięg to ok. 5 tysięcy kilometrów.

Aktualizacja: 26.12.2016 16:48 Publikacja: 26.12.2016 16:36

Indie mogą razić bronią atomową cele oddalone o 5 tysięcy kilometrów

Foto: Wikimedia Commons

Tym samym - jak pisze Bloomberg - Indie potwierdziły przynależność do grupy państw, które są w stanie razić pociskami wyposażonymi w głowice atomowe cele znajdujące się na innych kontynentach.

Próby rakietowej Agni-V wykonano na poligonie znajdującym się na Wyspie Doktora Abdula Kalama znajdującej się u wschodnich wybrzeży Indii.

Ministerstwo Obrony Indii informuje, że była to czwarta próba rakiety Agni-V - i podobnie jak wszystkie poprzednie zakończyła się ona sukcesem.

Prezydent Indii Pranab Mukherjee pogratulował armii udanej próby podkreślając, że "zwiększy ona możliwości kraju w zakresie odstraszania".

"To doda niezwykłą siłę do naszej strategicznej obrony" - wtórował mu na Twitterze premier Narendra Modi.

Reklama
Reklama

Zasięg rakiety Agni-V obejmuje m.in. Pekin - zauważa Bloomberg.

Polityka
Co w USA sądzą o polityce imigracyjnej Donalda Trumpa? Ostrzeżenie dla prezydenta
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Polityka
Wiceszef MON dla „Rzeczpospolitej”: Administracja Donalda Trumpa popiera program SAFE
Polityka
Jerzy Haszczyński: Europejscy obserwatorzy Rady Pokoju Donalda Trumpa. I bułgarskie zaskoczenie
Polityka
W Genewie zakończyła się kolejna runda negocjacji Ukraina-USA-Rosja
Materiał Promocyjny
Ikona miejskiego stylu życia w centrum Gdańska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama