fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

#RZECZoPOLITYCE Dworczyk: Nie można zakłamywać historii

rp.pl
- Traktowaliśmy Ukraińców jak małe dzieci – mówił w programie #RZECZoPOLITYCE poseł PiS Michał Dworczyk. Jego zdaniem nieinformowanie o prawdzie doprowadziło do tego, że strona ukraińska jest zaskoczona tym co dzieje się teraz.

Poseł został zapytany dlaczego nie udało się podjąć uchwały w rocznicę ludobójstwa, do którego doszło na Wołyniu. - Powstał bałagan legislacyjny – mówił Dworczyk. - Po tym jak PiS złożył pierwszy projekt, nastąpiła aktywność innych klubów i w Sejmie znalazło się naraz pięć projektów – dodał.

W związku z tym Dworczyk patrzy optymistycznie w przyszłość i wierzy, że uchwalenie projektu będzie formalnością. - Mamy nadzieję, że projekt zostanie jednogłośnie uchwalony.

Poseł PiS mówił, że nie można zakłamywać faktów. - Wojna polsko-ukraińska, jedni ginęli, drudzy nie. Nie można tak interpretować – powiedział Dworczyk.

Zdaniem Dworczyka duże emocje, które się pojawiają wokół sprawy wołyńskiej są spowodowane milczeniem Polski. - Traktowaliśmy Ukraińców jak małe dzieci – mówi poseł. Jego zdaniem nieinformowanie o prawdzie doprowadziło do tego, że strona ukraińska jest zaskoczona tym co dzieje się teraz.

- Część elity zrozumie, że to nie jest uchwała wymierzona w Ukrainę, tylko w sprawców ludobójstwa – powiedział Dworczyk. - Rozpoczęliśmy kilka tygodni temu duży program wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej. Po to, aby obie strony się dobrze rozumiały – dodawał.

- Apel smoleński to jest element szerszej polityki historycznej, którą prowadzi Prawo i Sprawiedliwość – wyjaśniał poseł PiS. - To co robimy w tej chwili wpisuje się w tę politykę – mówił.

#RZECZoPOLITYCE: Michał Dworczyk o uchwale sejmu w sprawie rzezi wołyńskiej
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA