fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: 30,9 proc. głosów na PiS, 20,4 proc. na Nowoczesną

Fotorzepa, Jerzy Dudek
30,9 proc. wyborców zagłosowałoby na PiS, gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend - wynika z sondażu IBRiS, cytowanego przez Fakt24.pl. Co ciekawe PiS-owi nie pomaga nazwisko lidera - w pytaniu, w którym ankietowani byli pytani o poparcie dla PiS i Jarosława Kaczyńskiego, na partię tę jako swój wybór wskazywało 26,8 proc. respondentów.

Drugie miejsce w sondażu, przeprowadzonym 14 kwietnia zajęła Nowoczesna, którą popiera 20,4 proc. Kiedy obok nazwy partii pojawia się nazwisko jej lidera - na ugrupowanie to chce głosować jeszcze więcej wyborców - 22,2 proc. Swojemu ugrupowaniu pomaga też Paweł Kukiz - na Kukiz'15 chce głosować 13,1 proc. ankietowanych, a gdy obok nazwy partii wymienia się jej lidera Pawła Kukiza, poparcie dla partii sięga 15 proc.

Z kolei Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 12,8 proc. respondentów bardzo traci, gdy wymienia się ją wraz z nazwiskiem jej lidera, Grzegorza Schetyny - w takiej sytuacji na partię tę chce głosować zaledwie 4,2 proc. ankietowanych. Jeśli natomiast przy PO pojawia się nazwisko Donalda Tuska, wówczas na partię tę chce głosować 11,2 proc. respondentów. Z sondażu wynika jednak również, że powrotu Tuska do polskiej polityki chce tylko 19,2 proc. ankietowanych. 

 

Z sondażu IBRiS wynika, że do Sejmu nie dostałyby się PSL i SLD (po 4,6 proc. poparcia), a także partia Razem (3 proc.) i KORWiN (2,7 proc.).

Źródło: Fakt24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA