fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatki

Poradnik dotyczący sporów z fiskusem w czasie pandemii

Adobe Stock
Koronawirus spowodował, że wiele aspektów naszego życia prywatnego i biznesowego zamarło. Z woli ustawodawcy czas zatrzymał się także w wielu sprawach podatkowych, ale nie we wszystkich i nie na zawsze.

Część podatników, która jeszcze przed pandemią wchodziła w decydującą fazę sporu z fiskusem, a skorzystała z zawieszenia biegu terminu do wniesienia skargi, musi przygotować się na jego odmrożenie. Warto więc wiedzieć, kiedy i na jakich zasadach znów będziemy skarżyć decyzje podatkowe. Czy można działać z domu? I co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na opłacenie skargi czy prawnika?

Czytaj w poradniku:

Trzeba się przygotować na odmrożenie terminu

Po wejściu w życie tzw. tarczy antykryzysowej 3.0 podatnicy, którzy toczą już spór z fiskusem, mogą mieć mało czasu, żeby zaskarżyć jego decyzje.

Bez pieniędzy też da się walczyć

Podatnicy, których nie stać na zaskarżenie decyzji fiskusa, mogą wnieść o przyznanie tzw. prawa pomocy, czyli o darmowego pełnomocnika i zwolnienie z kosztów postępowania.

Do skargi wystarczy komputer i internet

Dziś decyzję podatkową można zaskarżyć, nie wychodząc z domu – przypomina Tomasz Kolanowski, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA