fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Skandaliczna pophistoria

Hulu
Katarzyna Wielka po krótkiej przerwie wraca na ekran. Tym razem w komediowym serialu, który podbije serca miłośników niekonwencjonalnych ekranizacji historycznych.

Gdy kilka miesięcy temu stacja HBO emitowała „Katarzynę Wielką" z Helen Mirren w roli tytułowej, pisałem: „To biograficzny serial zrealizowany w muzealnym stylu". Drętwa fabuła i sztuczna scenografia zniechęcały do śledzenia losów słynnej carycy. Ale najnowsza, satyryczna „Wielka" działa na widza zupełnie inaczej. Intrygujący jest już punkt wyjścia – podtytuł brzmiący: „Historia tylko momentami prawdziwa". Nie znajdziemy bowiem w „Wielkiej" wiedzy podręcznikowej, tylko niektóre fakty zostały wykorzystane. Bo przede wszystkim jest to fikcyjna opowieść o młodej dziewczynie przybywającej do Rosji po to, by wejść w zaaranżowane małżeństwo z carem Piotrem III. On jednak występuje tu jako syn Piotra Wielkiego, a nie jego wnuk.

W rzeczywistości Zofia Fryderyka Augusta pochodziła ze Szczecina, była niemiecką księżniczką, która w wieku szesnastu lat poślubiła cara. Nazywana „Semiramidą Północy" została uznana za bezlitosną gnębicielkę Polski, gdy...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA