fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy Terlecki to największy kłopot PiS?

Ryszard Terlecki i Jarosław Kaczyński
Po co Jarosławowi Kaczyńskiemu taki kompan? Prezes ma słabość do profesorów. Ryszard Terlecki miał go na dokładkę pozyskać specyficznym poczuciem humoru (na zdjęciu w Sejmie, kwiecień 2019 r.)
Forum, Andrzej Hulimka
Tak naprawdę dopiero głosowanie nad odwołaniem wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego może stać się symbolem jeśli nie końca, to poważnego kryzysu pisowskiego systemu władzy.

Czy można otrąbić przegłosowanie w Sejmie Lidii Staroń zgłaszanej przez PiS na rzecznika praw obywatelskich jako sukces Jarosława Kaczyńskiego? Tak to prawda, udało mu się wygrać, bo posłowie Konfederacji się podzielili, większość z nich bardziej chciała zaszkodzić kandydatowi „zjednoczonej opozycji" Marcinowi Wiąckowi niż senator Staroń.

Choć traktowano to głosowanie jako test, jego wynik nie jest jednak dowodem na nic trwałego. W głosowaniach nad kwestiami merytorycznymi Konfederacja nie przejdzie przecież nagle na stronę rządu. A dziewięcioro posłów Porozumienia Jarosława Gowina, którzy poparli Wiącka, nie kieruje się już, jak widać, trwale lojalnością wobec Zjednoczonej Prawicy jako wspólnego projektu.

Rząd Morawieckiego bezpiecznej większości nie ma i nie wiadomo, czy będzie miał. I to wydaje się dla rządzących dużo groźniejsze niż przegrane wybory na prezydenta Rzeszowa, bo przecież w tym mieście prawica nigdy nie rządziła....

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA