Reklama
Rozwiń

Michał Szułdrzyński: Antyszczepionkowy fundamentalizm

Coraz częściej, nie tylko w mediach społecznościowych, spotykam się z niezwykłymi emocjami skierowanymi przeciw szczepieniom na covid. Ostre tyrady w tej kwestii wygłaszają osoby, które dotąd uważałem za wykształcone i obyte w świecie. Choć prawdą jest, że niechęć do szczepień okazywała się tym większa, im mocniejsze były rozmaite formy podejrzliwości.

Aktualizacja: 12.06.2021 16:48 Publikacja: 11.06.2021 18:00

Michał Szułdrzyński: Antyszczepionkowy fundamentalizm

Foto: AFP

A to śledzenie chemii w jedzeniu, a to ostrzeganie przed szkodliwymi dla dzieci ideologiami w systemie edukacyjnym (nie zaskoczyło mnie, że protest przeciw szczepieniom nastolatków zgłosiła fundacja Elbanowskich), a to alarm, że media społecznościowe zaczynają manipulować naszym życiem zupełnie jak aktorzy w filmie „Dylemat społeczny", którzy schowali się w naszym smartfonie, by jeszcze mocniej nas uzależnić od gapienia się w ekran.

Nie ma nic złego w ostrzeganiu przed szkodliwym wypływem chemii w jedzeniu czy nadmiernym wpływem, jaki mają na nasze życie media społecznościowe. To drugie zresztą sam robię, gdyż często nie zwracamy uwagi, jak bardzo one zmieniają nasze życie – to, jak myślimy, jak postrzegamy świat i jakich dokonujemy politycznych wyborów. Pytanie tylko o cel.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Plus Minus
Cédric Klapisch: Nie wiemy, co będzie z nami za pięć lat
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Plus Minus
„Pasterzy jest coraz mniej. Reportaż z Krety”: Chcesz być mężczyzną? Gdzie twoja broń?
Plus Minus
Gdzie Czyngis-chan wciąż żyje
Plus Minus
Kobiety musiały walczyć, by móc uprawiać sport. „Przewodnik Katolicki”: Łatwo o zgorszenie
Plus Minus
Zawód przyszłości? Skrzyżowanie Jamesa Bonda i Elona Muska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama