fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kataryna: Sprawa Kwaśniewskiego i agent Tomek

Fotorzepa, Michał Walczak
Józef Oleksy: Jeżeli brał, to nie osobiście. Kupili w Kazimierzu całe wzgórze od Jaśka Wołka. Też nie wiem na kogo, bo nie na siebie. Ma tego majątku trochę. Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, żeby nie wiem jak się naharował, to nie uzbiera tyle, ile potrzebuje na wylegitymizowanie tego. Oluś zawsze był krętaczem, i to małym krętaczem.

W dyskusji wokół medialnej „spowiedzi" agenta Tomka umyka nam kilka drobiazgów. Jak choćby to, od czego zaczęła się „sprawa Kwaśniewskich", a zaczęła się od tej wypowiedzi Józefa Oleksego. Dwa lata po zakończeniu prezydentury Aleksander Kwaśniewski był politykiem wystarczająco wpływowym, aby starannie zweryfikować każdy zarzut o ukrywanie majątku i źródeł jego pochodzenia. Jeśli ktoś nie rozumie, dlaczego takie zarzuty to naprawdę gruby kaliber i państwo nie może ich po prostu zignorować, polecam komentarz zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej", który tak kilka lat później tłumaczył, dlaczego trzeba zaglądać Kwaśniewskiemu do kieszeni.
Piotr Stasiński: Praca dla Kulczyka, zważywszy na specjalne względy, jakimi cieszył się on za rządów SLD i prezydenta Kwaśniewskiego, robi wrażenie gratyfikacji za te względy. A gdyby Kwaśniewski miał do polityki wrócić, zasadne jest pytanie, czy praca dla miliardera nie uzależni poczynań byłego p...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA