fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Brejza: Morawiecki donosi na Polskę

tv.rp.pl
- To co robi premier to jest zwykłe szczucie i klasyczne donoszenie na Polskę - tak poseł PO Krzysztof Brejza w rozmowie z Onetem skomentował wywiad, jakiego premier Mateusz Morawiecki udzielił francuskiemu "Le Figaro".

Chodzi o rozmowę w której Morawiecki wyjaśniał, że reforma sądownictwa w Polsce była niezbędna, aby położyć kres korupcji w polskich sądach. Po wypowiedzi premiera oburzenie wyraziły stowarzyszenia sędziowskie.

Brejza skierował już do szefa rządu list, w którym domaga się wyjaśnień w związku z wywiadem dla "Le Figaro" - pisze Onet.

Poseł PO dopytuje się w nim o jakiej "korupcji trawiącej system sądowniczy" mówił premier oraz ile zawiadomień na temat korupcji w sądach złożył w prokuraturze.

Brejza chce również informacji na temat liczbie spraw, które toczą się obecnie ws. korupcji w sądach.

- To, co robi PiS i pan premier to jest jakaś polityka paranoi, albo paranoja polityczna - ocenił Brejza w rozmowie z Onetem. - To zjawisko typowe dla populistów, szukanie wroga, raz na zewnątrz, raz wewnątrz. Wrogiem były już konie czystej krwi arabskiej, byli tym wrogiem dziennikarze, nauczyciele, jesteśmy skłóceni ze wszystkim niemal krajami... Czas więc wrócić do kolejnego wroga "dyżurnego", czyli do sędziów - dodał poseł PO.

Zdaniem Brejzy PiS w ten sposób stara się "przykryć wielką aferę polityczno-biznesową, czyli sprawę Srebrnej".

- Szczucie na sędziów w zagranicznej prasie to jest atak na polskie państwo. I robi to właśnie pan premier Morawiecki, który modelowo donosi na Polskę - podsumował Brejza.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA