fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Borys Budka: Nikt nie zlikwiduje programu 500 plus

Borys Budka i lider PO Grzegorz Schetyna na czele Marszu Wolności, który w sobotę przeszedł ulicami Warszawy
PAP/ Jakub Kamiński
- Mogę uspokoić wszystkie Polki i wszystkich Polaków, że nikt nie zabierze programu 500 plus tym, którzy najbardziej go potrzebują. Co więcej, otrzymają to również rodziny, które mają tylko jedno dziecko - powiedział w TVN24 Borys Budka, były minister sprawiedliwości.

- Nikt nie zlikwiduje programu 500 plus. Co więcej, zapewnimy, że ten program będzie programem sprawiedliwym a nie wyłącznie demagogicznym - mówił Budka, odpowiadając na pytanie drugiego gościa telewizji, wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika. Polityk PiS pytał, czy Platforma planuje zlikwidować program oraz podnieść wiek emerytalny.

- Wielokrotnie obecna władza (...) złamała zasadę równości, między innymi przy programie 500 plus. Pominięto blisko trzy miliony polskich dzieci - tłumaczył polityk PO.

- (My) ten program zamienimy w program demograficzny. Na tyle wzmocnimy te instrumenty, by nie było takiej sytuacji, że rynek pracy będzie tak naprawdę cierpiał, że ktoś nie potrafi zaprojektować dobrego programu - dodał były minister.

Według Borysa Budki to PiS spowodował podwyższenie wieku emerytalnego - na wsi. - Polskim rolnikom zafundowano dłuższy wiek emerytalny, natomiast udaje, że polski system emerytalny będzie stać na ten program emerytalny (obniżenie wieku) - mówił były minister sprawiedliwości.

Polityk Platformy dodał, że w przyszłym tygodniu jego partia "pokaże na liczbach, jakie niebezpieczeństwa się z tym wiążą".

Źródło: tvn24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA