fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Kluby Ekstraklasy chcą obniżyć kontrakty

Śląsk Wrocław już 3 dni temu poinformował, że w związku z pandemią koronawirusa częściowo zostaną zmniejszone wynagrodzenia zawodników
Shutterstock
Piłkarzy występujących w PKO BP Ekstraklasie może czekać obniżka płac. Rada nadzorcza spółki zarządzającej rozgrywkami podjęła uchwałę o zasadach ograniczania wynagrodzeń zawodników.

Decyzja władz ligi to efekt spadku dochodów klubów, spowodowanego przez epidemię koronawirusa. Rozgrywki ligowe są obecnie zawieszone.

Według uchwały rady nadzorczej „kluby są uprawione do obniżenia wynagrodzenia piłkarzy o 50 proc., jednak do kwot nie niższych niż 10 tys. zł brutto w przypadku umów o pracę lub umów cywilnoprawnych dla zawodników nieprowadzących działalności gospodarczej oraz do 10 tys. zł netto dla piłkarzy rozliczających się z klubami na podstawie faktury VAT”.

Obniżka ma obowiązywać od 14 marca do minimum pierwszego meczu ligowego po wznowieniu rywalizacji, rozgrywanego jako impreza masowa z udziałem publiczności, ale nie krócej niż do zakończenia sezonu 2019/20 lub 30 czerwca 2020 - w zależności od tego, które z przedstawionych zdarzeń nastąpi później.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA