fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Stacja telefonii komórkowej miała powstać bez decyzji - wyrok WSA

Adobe Stock
Oceniając, czy inwestycja znacząco oddziałuje na otoczenie, trzeba dokładnie określić parametry poszczególnych urządzeń, a także całego przedsięwzięcia.

Nowe przepisy dotyczące oddziaływania planowanych inwestycji na środowisko weszły w życie 24 września. Budowa stacji telefonii komórkowej w Konstancinie ilustruje, jak ważny to temat.

W uzdrowiskowej miejscowości Konstancin-Jeziorna k. Warszawy w 2018 r. starosta piaseczyński udzielił spółce telekomunikacyjnej pozwolenia na budowę wolnostojącej wieży wraz z instalacjami i urządzeniami stacji bazowej telefonii komórkowej. Starosta stwierdził, że inwestor wypełnił wszystkie obowiązki, a inwestycja jest zgodna z ustaleniami planu miejscowego i wymaganiami ochrony środowiska.

Krajobraz i zdrowie

Wojewoda mazowiecki utrzymał w mocy decyzję starosty. W ocenie wojewody stacja nie spowoduje zagrożenia dla mieszkańców. Jest bowiem tak zaprojektowana, aby wykluczyć przekroczenie wartości granicznej promieniowania w miejscu, w którym mogą przebywać ludzie. W związku z tym nie było potrzeby wydania dla tej inwestycji decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

S...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA