fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Nowoczesna i KPH chcą zakazania "terapii" osób homoseksualnych

materiały prasowe
Przedstawiciele Nowoczesnej i Kampanii Przeciwko Homofobii zaprezentowali w środę w Sejmie projekt ustawy, która ma zakazać tzw. "terapii konwersyjnych" osób LGBT. To reakcja na rekomendację Komitet ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami ONZ wobec Polski.

 - Jest rok 2019, a młode  osoby LGBT+ zamiast otrzymać wsparcie i akceptację, bywają wysyłane na  pseudoterapie. Ustawa, którą składamy, jest kolejną obok ustawy chroniącej  społeczność LGBT+ przed mową nienawiści i ustawy związkach partnerskich inicjatywą na rzecz równości w Polsce - mówiła w Sejmie posłanka Monika Rosa z Nowoczesnej.

- Prawo nie powinno pozwalać na poddawanie ludzi praktykom,  które im szkodzą i nie mają medycznych podstaw. Mam nadzieję, że  świadomość sankcji za stosowanie i promowanie praktyk konwersyjnych je wyeliminuje - dodał Marek Szolc z Nowoczesnej.

Ustawa wprowadza zakaz stosowania, oferowania promowania praktyk "konwersyjnych" pod karą grzywny nie niższej niż 1000 zł.

W przypadku osób zajmujących się profesjonalnie zdrowiem - jak lekarze czy psychoterapeuci - kara grzywny wynosi co najmniej 2000 zł.

- Ustawą wypełniamy lukę prawną, która pozwalała na jawną działalność ośrodków niekryjących się z ich stosowaniem, ale również uderzamy w niekontrolowany w Polsce rynek usług psychoterapeutycznych – stwierdza adw. Karolina Gierdal z Kampanii Przeciw Homofobii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA