fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Nagana dla posła Nowoczesnej za opaskę NSZ

rp.pl
Poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas otrzymał od swojej partii naganę za wystąpienie na mównicy sejmowej z opaską Narodowych Sił Zbrojnych.

Sejm uczcił w piątek 75. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Jak podkreślono w przyjętej uchwale, formacja - która walczyła o niepodległość Rzeczypospolitej zarówno z okupantem niemieckim, jak i sowieckim - dobrze zasłużyła się ojczyźnie. W trakcie posiedzenia Sejmu poseł Nowoczesnej wystąpił z mównicy sejmowej, mając na ramieniu opaskę Narodowych Sił Zbrojnych.

Sprawę skomentowała szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. - Opaska na ramieniu była indywidualną inicjatywą posła Zbigniewa Gryglasa, uważam, że to był błąd - powiedziała.

"Prawo do noszenia takich opasek mają weterani, bohaterowie tamtych czasów, nie powinniśmy traktować tych symboli podobnie jak symbolu Polski Walczącej, jako sposobu autopromocji" - dodała posłanka.

Szef Nowoczesnej Ryszard Petru na wniosek zarządu partii udzielił posłowi nagany. W argumentacji podano, że zdecydowano się na taki krok za „zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami Nowoczesnej, w szczególności takich, które mogą być odbierane za przejaw przyzwalania na zachowania nacjonalistyczne i ksenofobiczne” - informuje portal 300polityka.pl.

Źródło: 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA