fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Koreańska Agrykola

materiały organizatora
W sobotę warszawski park stanie się niezwykle atrakcyjną dla wszystkich enklawą Korei Południowej.

Korea Festival zdobył już swoją widownię i ma tradycję, bo organizowany jest w tym roku po raz siódmy. Ale ciągle się rozwija i przyciąga nowymi ofertami, z czego organizatorzy bardzo się cieszą.

 

 

– W porównaniu z innymi państwami kontakty między Polską a Republiką Korei rozwijają się wyjątkowo dynamicznie, a zainteresowanie Polaków naszym krajem i jego kulturą jest wyjątkowe – uważa ambasador Republiki Korei w Polsce, Sung-joo Choi.

Tegoroczny festiwal toczyć się będzie w prawie 40 punktach i stoiskach rozmieszczonych w parku Agrykola. W centralnym miejscu stanie estrada. Zaplanowany na niej program składa się zaś z trzech części. Pierwsza rozpocznie się w południe występem zespołu Eoullim wykonującego tradycyjną koreańską muzykę perkusyjną. Potem będzie czas na popularny i w Polscy, a typowy dla Korei K-Pop Cover Dance. Potem będzie można podziwiać mistrzów Seoljanggu, czyli muzyków grających na bębnie w kształcie klepsydry (Janggu). Tę zaś część programu zakończy pokaz taekwondo.

O godz. 15 rozpocznie się najważniejsza część artystycznego programu – występ koreańskiej grupy perkusyjnej Noreum Machi. Działa od 1993 roku, koncertowała w wielu krajach świata. Wyjątkowy charakter muzyki tej grupy polega na tym, że koreańską tradycje łączy one ze współczesnymi brzmieniami i elementami improwizacji, co w całości twarzy dynamiczny show. 

Wreszcie o godz. 17 zaplanowano projekcję filmu „Miłość i kłamstwa” w reżyserii Park Heung-sika. Film ten otwierał ubiegłoroczny, jesienny Festiwal Filmów Koreańskich w Warszawie.

Oddzielną sekcję sobotniej imprezy zatytułowano „Taste Korea”. Tam będzie można posmakować rozmaitych przysmaków przygotowanych przez trzynaście koreańskich restauracji działających w Warszawie. – Nigdy wcześniej nie było ich tak wiele na tym festiwalu – podkreśla ambasador Sung-joo Choi. Natomiast osoby zainteresowane tradycyjną kulturą i zwyczajami będą mogły przymierzyć tradycyjny strój Hanbok, spróbować gry na klasycznych instrumentach muzycznych, poznać popularne gry, nauczyć się sztuki malowania wachlarzy czy pośpiewać wspólnie w stylu Norebang.

Kolejna sekcja festiwalu nazywa się „Discover Korea”. Tu zaprezentują się koreańskie firmy, te dobrze znane, jak Hyundai, KIA, Samsung czy LG Electronics, jak i wchodzący na polski rynek koncern Ssangyoung Motors. Nowością jest też obecność firm kosmetycznych Beautikon, Willcare oraz dystrybutora filmów Mayfly. A wydawnictwo Kwiat Orientu przedstawi najciekawsze pozycje książkowe na temat Korei.

Tegoroczny Korea Festival będzie trwać od godz. 11 do 19. Wstęp jest wolny, a organizatorami są: Ambasada Republiki Korei w Polsce oraz Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA