fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi

Szkolenia policjantów w czasie pandemii - nowe przepisy

Policja
W sprawach bezpieczeństwa czas zarazy nie znosi próżni. Szef MSWiA szuka sposobu, by szkolić funkcjonariuszy do służby i w jej trakcie.

Minister spraw wewnętrznych i administracji wprowadza zmiany w szkoleniach zawodowych dla policjantów – z zasady prowadzi się je stacjonarnie. A to oznacza zajęcia dydaktyczne z bezpośrednim udziałem nauczycieli policyjnych i słuchaczy. Możliwe też będą jednostkowe szkolenia online.

Po przyjęciu do służby policjanta kieruje się na szkolenie podstawowe. A co, gdy jest pandemia? Za zgodą kierownika komórki organizacyjnej właściwej w sprawach szkolenia Komendy Głównej Policji szkolenie w systemie stacjonarnym może się odbywać bez konieczności kwaterowania słuchaczy.

W sytuacjach szczególnych, wynikających z potrzeby ochrony bezpieczeństwa ludzi, utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, oraz w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii, wprowadzenia stanu klęski żywiołowej lub innych zagrożeń KGP może podjąć szczególne decyzje. Jakie?

Po pierwsze – zarządzić skoszarowanie policjantów odbywających szkolenie w systemie stacjonarnym.

Po drugie – skierować policjanta do kontynuacji szkolenia w systemie stacjonarnym. Po trzecie – zawiesić naukę dla wszystkich lub części słuchaczy.

Podstawa prawna: rozporządzenie z 6 kwietnia, DzU z 8 kwietnia, poz. 647

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA