fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Zeitgeist rozwija najem w Polsce

Na kompleks Wrzesińska 2 złożą się odnowiona kamienica i nowy budynek.
ROL, materiały prasowe materiały prasowe
Czeski fundusz rusza z kolejną inwestycją w Warszawie. Buduje portfel mieszkań na wynajem i prywatnych akademików.
Zeitgeist Asset Management rusza z projektem deweloperskim przy ul. Wrzesińskiej na warszawskiej Pradze – w zrewitalizowanej kamienicy i nowym budynku znajdzie się 107 mieszkań na wynajem.
- Specjalizujemy się w przywracaniu świetności starym budynkom. W czeskiej Pradze zainwestowaliśmy w 20 kamienic i zabytkowych budynków, nie tylko poszerzając ofertę mieszkań na wynajem, ale i współtworząc unikalny klimat odrestaurowanych miejsc. Przy projektach w Polsce kierujemy się tą samą ideą – skomentował Peter Noack, dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management.
- Wybór tej lokalizacji nie był zupełnie oczywisty, jeśli chodzi o projekty z myślą o najmie, ale nie był przypadkowy. Okolice Portu Praskiego są atrakcyjne nie tylko ze względu na dobrą komunikację z centrum miasta i bliskość terenów zielonych. Ta część Warszawy przechodzi intensywną rewitalizację, rozbudowywana jest oferta kulturalno-rozrywkowa i gastronomiczna. Rośnie tym samym atrakcyjność Pragi i potencjał wzrostu czynszów w przyszłości, podobnie jak stało się to w Prenzlauer Berg w Berlinie czy Canary Wharf w Londynie. To, oprócz aspektów finansowych, jedne z kluczowych wymagań stawianych przez fundusze poszukujące inwestycji mieszkaniowych – dodał Maximilian Mendel, dyrektor działu inwestycji mieszkaniowych w doradzającej Czechom firmie JLL.
Wcześniej do portfela Zeitgeist trafiły dwie kamienice przy ul. Długiej – gdzie powstaną apartamenty na wynajem oraz biurowiec na Solcu – który zostanie zamieniony na prywatny akademik. Czesi planują inwestycje także w innych polskich miastach.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA